Wiele zalet uchwytów termo zaciskowych

Firma ITA Tools oferuje uchwyty termo oraz obsadzanie w nich narzędzi.

Frez diamentowy DTI i uchwyt termozaciskowy.
Frez diamentowy DTI do szybkich posuwów, obsadzony w uchwycie termo.

Na cały proces obróbki materiału bardzo istotny wpływ ma odpowiednie mocowanie narzędzi w centrach obróbczych. Rzutuje ono na jakość wykończenia obrabianej krawędzi, na parametry obróbki, no i na żywotność narzędzia.

– Będąc świadomym dużego znaczenia odpowiedniego zamocowania narzędzia, firma ITA TOOLS wprowadziła na rynek uchwyty termozaciskowe, które zyskały już bardzo dużą grupę zwolenników mówi Marcin Stanaszek, kierownik Działu Sprzedaży Ita Tools. – Zasada działania uchwytu termo jest bardzo prosta. Gniazdo w uchwycie zostaje rozgrzane na zasadzie indukcji. Szybki wzrost temperatury powoduje minimalne rozszerzenie stali, co pozwala na umieszczenie narzędzia w uchwycie. Później stal kurczy się, zaciskając równomiernie na narzędziu.

Uchwyt termozaciskowy ma zdecydowanie więcej zalet niż klasyczne uchwyty. Brak tulei i nakrętki sprawia, że praktycznie wyeliminowany został problem bicia narzędzia, co bezpośrednio przekłada się na żywotność narzędzia oraz jego możliwości pracy. Im mniejsze bicie, tym szybciej można obrabiać materiał, zachowując idealną krawędź po frezowaniu. Brak koszyka zaciskowego wyklucza osadzanie się drobinek pyłu, co często jest powodem złamania narzędzia. Brak nakrętki to również zmniejszenie średnicy częściuchwytu, w której znajduje się narzędzie. Pozwala to operatorowi na realizację różnorodnych projektów, zwłaszcza na maszynach pięcioosiowych. Uchwyty termo posiadają też wysoką siłę zaciskania, rzędu 1300Nm, co wyklucza możliwość obracania się narzędzia w uchwycie. Uchwyty typu termo są rozwiązaniem wielu problemów, z którymi zmagają się operatorzy CNC, przez co zyskują coraz większe grono użytkowników.

Firma Ita Tools oferuje uchwyty termo oraz obsadzanie w nich narzędzi. Świadczy też usługę ostrzenia narzędzia montowanych w uchwytach termo.