Przyrząd do wiercenia pod zawiasy puszkowe różnych typów

Idealna jakość i powtarzalność wiercenia

Przy produkcji mebli kuchennych, szaf oraz innych mebli, w których pojawiają się drzwiczki najważniejszą kwestią, która rzutuje na późniejszy komfort użytkowania mebla jest prawidłowy dobór i montaż zawiasów.

O ile w seryjnej produkcji mebli nie stanowi to problemu to już dla mniejszych zakładów stolarskich posługujących się w dużej mierze elektronarzędziami niejednokrotnie montaż zawiasów w efektywny sposób stanowi wyzwanie. Renomowani producenci popularnych zawiasów puszkowych dostarczają proste szablony do znaczenia miejsc na otwory jednak takie rozwiązanie nie gwarantuje idealnych rezultatów.

CMT333 na stole frezarskim CMT Industrio
CMT333 zamontowany na stole frezarskim CMT Industrio

W ofercie firmy CMT Orange Tools znajduje się rozwiązanie zapewniające nie tylko idealną jakość i powtarzalność wiercenia otworów ale przede wszystkim pozwala wiercić w efektywny sposób i z dużą precyzją. Uniwersalny przyrząd do wiercenia pod zawiasy CMT333.

Innowacyjny przyrząd pozwala na wiercenie otworów pod najbardziej popularne systemy zawiasów dostępne na rynku min. Grass, Blum, Mepla, Salice, Hettich, Würtch oraz pod zawiasy okienne. Co ważne system CMT333 możemy używać zarówno z wiertarkami stacjonarnymi jak również z ręcznymi elektronarzędziami. Pozwala to na pracę w warsztacie i na montażu bez obawy o jakość finalnego produktu.

Przyrząd do wiercenia z wiertarką ręczną
Przyrząd CMT333 w pracy z wiertarką ręczną

Budowa systemu CMT333

Budowa przyrządu jest modułowa a dzięki temu możemy stosować wymienne głowice pod konkretne rozstawy zawiasów. Zestaw składa się z uniwersalnego stelażu, do którego mocujemy głowicę pod konkretne zawiasy. Do wyboru użytkownika pozostaje 6 głowic pod zawiasy puszkowe, głowica pod zawiasy okienne oraz głowica z 5 wrzecionami do wiercenia w systemie „32”. Ta ostatnia pozwala na wiercenie serii otworów np. pod 5 mm kołki do montażu półek. Całość zapakowana jest w solidną walizkę, która ułatwia transport i pracę na montażu.

W ofercie CMT znajdują się wiertła o standardowej długości 57,5 mm dedykowane do systemu CMT333. Modułowa budowa systemu i uniwersalne zastosowanie sprawia iż praca z przyrządem CMT znacząco ułatwia i przyspiesza pracę mniejszych zakładów stolarskich bazujących na elektronarzędziach.

głowica a wiertarka stołowa
Głowicę można zainstalować we wrzecionie pionowej wiertarki stołowej

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów CMT wprowadziło do oferty także rozwiązanie do wiertarek wielowrzecionowych – głowica CMT334, do wiercenia otworów pod system Blum. Głowice montujemy w dwóch wrzecionach wiertarki wielowrzecionowej. Do głowicy CMT334 należy stosować wiertła specjalne o długości 38 mm. Zastosowanie głowicy na wiertarce wielowrzecionowej gdzie rozstaw w wrzecion wynosi 32 mm pozwala na wywiercenie kompletnego gniazda w jednej operacji. Znacznie to przyspiesza pracę.

głowica CMT334
Głowica CMT334 na wiertarce wielowrzecionowej

Przyrząd do wiercenia CMT to kolejne rozwiązanie tego producenta mające ułatwić pracę wykonawcom mebli i poprawić efektywność wiercenia otworów. W połączeniu z szerokim asortymentem wierteł jaki znajduje się w ofercie CMT, włoski producent po raz kolejny podkreśla swoją mocną pozycję na rynku.