Praca w płytach mineralno-akrylowych typu Corian

Narzędzia zaciskowe PIHER używane w procesie klejenia i obróbki Corian

  • Ściski do listwy prowadzącej oraz do stołu stolarskiego używane podczas docinania płyt zagłębiarkami oraz frezowaniu frezarkami górnowrzecionowymi.

  • Ściski drewniane Profesjonalne rozwiązanie dedykowane do płyt akrylowo-mineralnych. Ściski te umożliwiają precyzyjnie docisnąć łączone elementy. Dostępne są w rozmiarach od 20-200 cm, co pozwala na połączenie drobnych jak i szerokich elementów. Zalecane jest aby klejone powierzchnie były chwycone ściskiem co ok 4-5 cm.

  • Ściski typu Quick Najbardziej uniwersalny i popularny ścisk, umożliwia w łatwy szybki sposób za pomocą jednej ręki docisnąć łączące elementy. Posiadają siłę docisku od 750 N do 1500 N w zależności od modelu.


Ściski Quick Piher wyposażone są w system za pomocą którego w prosty sposób można odwrócić prace szczęk, zmieniając ścisk w rozporę. Do zalet budowy ścisku Piher Quick z pewnością możemy odnieść nylonowe szczęki wzmocnione włóknem szklanym oraz prowadnicę z hartowanej stali węglowej.

  • Ściski stopniowe i sprężynowe wykorzystywane są w dużych ilościach przy doklejkach i połączeniach drobnych elementów.

Zastosowane mocne sprężyny gwarantują optymalną siłę nacisku do trwałego połączenia podczas klejenia.

  • Przyssawki do łączenia, przyciągnięcia elementów, poziomowania.

Podwójna przyssawka P30101 umożliwia precyzyjne połączenie klejonych elementów. Znajduje zastosowanie przy połączeniach dużych powierzchni typu: płyta mineralno-akrylowa, ciężkie szlifowane materiały takie jak granit, marmur oraz tafli szkła. Dzięki rozwiązaniu śrubowemu, pozwala w precyzyjny sposób dociągnąć oraz wypoziomować łączone elementy.

Podwójna przyssawka zębatkowa P30102 umożliwia dociągnięcie klejonych elementów. Znajduje zastosowanie przy połączeniach dużych powierzchni typu: płyta mineralno-akrylowa, ciężkie szlifowane materiały takie jak granit, marmur oraz tafli szkła.

Przyssawki typu Venal.
Umożliwiają w łatwy komfortowy sposób przenoszenie i transportowanie, rożnego rodzaju płyt laminowanych, mineralno-akrylowych, luster, tafli szkła, blachy, blatów, gładkich płyt kamiennych typu granit, marmur. Wykonane są z korpusu aluminiowego. Dla mniej wymagających prac dostępne są modele z nylonu z domieszką włókna szklanego ( modele: Ven ).

Elektronarzędzia VIRUTEX używane podczas obróbki Corian

  • Pilarko-zagłębiarka SRI174T o mocy 1050 W, wyposażona w tarczę 160 mm pozwala na rozkrój płyt mineralno-akrylowych, docinanie elementów, wycinanie otworów w blatach np. pod zlew. Głębokość cięcia 55 mm, zakres kątów 45°- 90°.Listwa prowadząca 800 mm oraz 1400 mm.
  • Frezarka FR217S. Jest to jedyna na rynku, opatentowana frezarka narożna zaprojektowana do profilowania krawędzi wklęsłych w spojeniach pomiędzy blatami, a obramowaniami z materiałów takich jak Corian lub Rausolid. Posiada silnik o mocy 1000 W z elektronicznym dostosowaniem prędkości i kontrolą obrotów niezależnie od obciążenia.
Płyta mineralno-akrylowa przed i po frezowaniu łączenia FR217S
Efekt po frezowaniu łączenia FR217S

Zaprojektowana specjalnie do obróbki i reperacji Corianu. Wiele zalet frezarki FRE317S zapewnia jej bezproblemową pracę z materiałami takimi jak Corian. Wyposażona w silnik o mocy 1800 W z elektroniczną regulacją obrotów od 11500 do 23000/min, potrafi frezować z maksymalną głębokością 100 mm.

Frezowanie narożników
Frezowanie narożników

Jest wyposażona w dodatkową podstawę do frezowania narożników i połączeń w blatach wykonanych z Corianu.

Frezowanie ociekacza
Frezowanie ociekacza
Wycinanie otworu pod zlew
Wycinanie otworu pod zlew

Jest to jedyne urządzenie dostępne na rynku wyposażone w teleskop gazowy do ruchu w płaszczyźnie pionowej, niezwykle przydatny przy wykańczaniu połączeń w Corianie.

  • Strug do doklejek CE53E idealnie sprawdza się do wyrównywania powierzchni doklejek z materiałów mineralno-akrylowych.
  • Szlifierka taśmowa LB31E.

Do szlifowanie dużych powierzchni płyt mineralno-akrylowych używa się szlifierki taśmowej – jest to pierwszy etap szlifowania. Virutex LB31EA ma najszerszą na rynku powierzchnię szlifującą 175×100 mm, oraz prędkość przesuwu taśmy 400 m /min co zapewnia szybkie i precyzyjne szlifowanie powierzchni i łączeń.

  • Szliferka mimośrodowa RTE146L / RTE46L. Używana do wykończeniowego szlifowania powierzchni, dostępna w wersji z suwem 7 mm oraz 4 mm.

Narzędzia CMT używane podczas obróbki Corian

Asortyment narzędzi CMT do obróbki Corian
Asortyment narzędzi CMT do obróbki Corian