Żywotność przekładni sercem agregatu

Wielofunkcyjny agregat CNC Mega Cutter

Agregat CNC z wałem o standardowej długości 120mm, na którym można zamontować szeroki wachlarz narzędzi.

Firma ATEMAG – niemiecki producent agregatów CNC stosowanych w centrach sterowanych numerycznie – posiada bardzo kreatywny zespół konstruktorów. Od ponad 10 lat opracowują, testują i produkują nowe urządzenia, które spełniają wymagania i zaspokajają potrzeby klientów na całym świecie.

agregat Mega Cutter z założonym zestawem pił
Agregat Mega Cutter z założonym zestawem pił

Dużą część asortymentu firmy ATEMAG stanowią standardowe konstrukcje do obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych oraz kompozytów. Jednym z głównych zadań producenta jest praca nad konstrukcjami nowatorskimi i nietypowymi. Przykładem takiego urządzenia jest agregat Mega Cutter, prezentowany przez firmę ITA TOOLS – oficjalnego dystrybutora na terenie Polski.

„Jest to wielofunkcyjny agregat z wałem o standardowej długości 120 mm, na którym można zamontować szeroki wachlarz narzędzi takich jak zestaw pił, głowice szlifujące lub frezujące. Dzięki  nowatorskiej konstrukcji, zredukowaniu wymiarów obudowy i zastosowaniu odpowiednich materiałów jest ekstremalnie lekki i kompaktowy przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności i wytrzymałości. Aby sprostać dużym obciążeniom w trakcie pracy, Mega Cutter został wyposażony w zintegrowaną z obudową misę olejową, a olej w niej zawarty zapewnia stałe smarowanie zębatek stożkowych. Takie rozwiązanie znacząco przedłuża żywotność przekładni, która jest sercem agregatu.” – mówi Piotr Wojtasik ITA TOOLS.

wielofunkcyjny agregat z wałem o standardowej długości 120mm
Wielofunkcyjny agregat z wałem o standardowej długości 120 mm

Zespół firmy ATEMAG zawsze stara się pamiętać o operatorach używających ich produkty. Dlatego też wymiana narzędzi w tym agregacie jest znacznie uproszczona w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań. Odbywa się przy pomocy jednego klucza heksagonalnego, a dzięki zastosowaniu precyzyjnie wykonanych kół zębatych natężenie hałasu podczas pracy nie przekracza 80dB.

Mega Cutter został wyposażony w zintegrowaną z obudową, misę olejową, zapewniającą stałe smarowanie zębatek stożkowych
Mega Cutter został wyposażony w zintegrowaną z obudową, misę olejową, zapewniającą stałe smarowanie zębatek stożkowych.

Agregat Mega Cutter w dużej mierze stosowany jest do uproszczenia i przyspieszenia operacji szlifowania lub frezowania niestandardowych powierzchni przy użyciu różnego rodzaju głowic. Dzięki zastosowaniu zestawu kilku pił na jednym wale umożliwia dużo szybsze rowkowanie płyt używanych do produkcji paneli ozdobnych i akustycznych i wielu innych zadań.

Pracę i możliwości agregatu Mega Cutter można zobaczyć na kanale You Tube ITA TOOLS.

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *