Wiertła powlekane powłoką PTFE

Wiertła firmy CMT są produkowane w klasie dokładności G7, co daje gwarancję wykonania dokładnego, trzymającego wymiar otworu.

Bardzo istotnym elementem w procesach wiercenia w drewnie lub w płytach drewnopochodnych jest odpowiedni dobór narzędzia do obrabianego materiału oraz parametrów realizacji tych procesów. Pojawiają się coraz bardziej nowoczesne wiertarki, mogące wykonywać setki otworów na minutę. To pozwala na zwiększenie wydajności produkcji i wytwarzanie jeszcze większej ilości elementów. Obsługujący takie wiertarki operatorzy chcą maksymalnie wykorzystać możliwości maszyny, dlatego zależy im na używaniu wysokiej klasy wierteł, które nie tylko będą długo pracowały, ale będą również wykonywać precyzyjne, dokładnie wykonane otwory.

wiertła z powłoką
Zakres rozmiarów i typów wierteł jest szeroki, w zależności od obrabianego materiału oraz parametrów obróbki

– Wychodząc naprzeciw wysokim oczekiwaniom klientów, firma ITA Tools oferuje szeroką gamę różnego rodzaju wierteł i złączek wiertarskich – mówi Adrian Mrozowski, koordynator ds. obsługi klienta.

– Proponowane przez nas narzędzia są wyprodukowane przez firmę CMT, włoskiego lidera w zakresie narzędzi do obróbki drewna. Wiertła firmy CMT są produkowane w klasie dokładności G7, co daje gwarancję wykonania dokładnego, trzymającego wymiar otworu. W odróżnieniu od powszechnie spotykanych wierteł, które są pokryte zwykłym lakierem, wiertła CMT są powlekane specjalną powłoką PTFE. Ogranicza ona przywieranie wiórów oraz zmniejsza nagrzewanie się narzędzia. Producenci wysokiej klasy wiertarek również rekomendują, aby na ich maszynach pracowały precyzyjnie wykonane wiertła.

Szeroki asortyment wierteł

– W ofercie firmy ITA Tools znajduje się szeroki zakres rozmiarów i typów wierteł, w zależności od obrabianego materiału oraz parametrów obróbki – mówi Adrian Mrozowski.

– Jest gama wierteł uniwersalnych, posiadających wyraźny pilot prowadzący, które są przeznaczone przede wszystkim do drewna, ale sprawdzają się również w materiałach drewnopochodnych.

Następną grupą są wiertła EXTREME, które posiadają specjalną geometrię ostrza, przeznaczoną do wiercenia w płycie wiórowej, laminowanej. Specjalny układ ostrza prowadzącego i nacinaków ułożonych pod ujemnym kątem pozwala na uniknięcie odprysków laminatu podczas wchodzenia w materiał.

Kolejną grupą są narzędzia monolityczne, które są w całości wykonane z wolframu. Gwarantuje to wysoką sztywność wiertła oraz zwiększoną żywotność, co pozwala na podniesienie wydajności produkcji. Ważną grupą są też wiertła diamentowe, które mają kilkadziesiąt razy większą żywotność od widiowych. Narzędzia z ostrzami diamentowymi najczęściej znajdują zastosowanie jako wiertła puszkowe. Nowością w ofercie są wiertła proste, które mogą pracować zarówno jako wiertła lewo-, jak i prawoobrotowe.

Ważnym elementem oferty są wiertła specjalne, które są produkowane pod indywidualne zamówienie klienta.