VIRUTEX jeszcze bardziej dostępny dla stolarzy i profesjonalistów

ITA TOOLS została wyłącznym dystrybutorem produktów marki VIRUTEX, poszerzając swoje portfolio o niezawodne i innowacyjne elektronarzędzia hiszpańskiego producenta, skierowane do profesjonalistów.

virutex TM33W
Ukośnica TM33W z górnym stolikiem to absolutny hit sprzedaży VIRUTEX na świecie

Mocne, bezpieczne, niezawodne i precyzyjne urządzenia do obróbki drewna marki VIRUTEX od 1962 r. spełniają oczekiwania profesjonalistów z branży drzewnej na całym świecie, a hiszpański producent należy do grupy światowych liderów, jako wytwórca wysokiej jakości nowoczesnego sprzętu. Od stycznia 2017 r. wyłącznym dystrybutorem produktów tej uznanej na rynku marki jest ITA TOOLS, która tym samym poszerzyła swoje portfolio o elektronarzędzia skierowane do profesjonalistów. – Marka Virutex pozwala na stworzenie kompleksowej oferty dla klientów od A do Z, a sieć dystrybucji ITA Tools zapewni stosowną promocję i dostępność marki na naszym rynku – mówi Adrian Mrozowski, koordynator ds. obsługi klienta w ITA Tools. – Z zadowoleniem przyjmujemy Virutex pod nasze skrzydła, bo wiemy, że elektronarzędzia produkowane przez hiszpańską firmę cechuje doskonała jakość wykonania, perfekcyjna praca i długowieczność. Te cechy doceniają polscy stolarze i profesjonaliści, którzy eksploatują setki tych produktów, więc będą one kluczowe w promowaniu marki w branży drzewnej i meblarskiej.

Lider w produkcji maszyn i narzędzi

W Hiszpanii Virutex ma ponad 2000 dystrybutorów sprzętu. Posiada również przejrzystą sieć dealerów międzynarodowych, więc jego produkty można nabyć w 60 krajach, na 5 kontynentach. Regularnie uczestniczy w najbardziej prestiżowych targach branży drzewnej na całym świecie, co pozwala producentowi śledzić najnowsze tendencje na rynku i utrzymywać standardy jakości, natomiast rzemieślnicy co rusz mają do wyboru nowe narzędzia.

produkcja virutex
Elektronarzędzia powstają w dwóch halach.

– Warto dodać, że firma została założona w Barcelonie, w 1962 roku przez Francisca Vidal Carrésa – mówi Adrian Mrozowski. – Obecnie firmą zarządza jego syn Sergio Vidal, ale ojciec wciąż jest prezesem. Przez lata rozwinęła się o własną filię we Francji i joint venture w Niemczech, gdzie produkowane są specjalistyczne urządzenia i narzędzia przenośne, niezbędne w przypadku prac usługowych lub w firmach, które nie posiadają maszyn CNC. Użytkownicy, decydując się na zakup produktów tej marki podkreślają zwykle doskonałą relację jakości do ceny.

– Posiadamy dwie hale produkcyjne w rejonie Barcelony, jedną w Rubí, a kolejną w samej Barcelonie, gdzie oprócz linii montażowych oraz głównego warsztatu znajdują się także biura, dział badań i rozwoju – podkreśla Sergio Vidal. – W Rubí mamy też własną odlewnię aluminium oraz własne działy obróbki termoplastycznej i transformacji metali. Dzięki temu sami wytwarzamy prawie 100 proc. komponentów potrzebnych do produkcji naszych urządzeń, co pozwala nam na rygorystyczne kontrole jakości i ciągłe ulepszenia podzespołów i wyrobów gotowych, a także stwarza możliwość zaoferowania klientom części zamiennych do wszystkich wyprodukowanych urządzeń, bez limitu czasu i w przystępnych cenach.

– Wiemy, że każdy z silników urządzeń marki Virutex jest dokładnie sprawdzany przed zamontowaniem go w urządzeniu – mówi przedstawiciel polskiego dystrybutora. – Po zmontowaniu każda maszyna jest indywidualnie sprawdzana celem potwierdzenia niezawodności produktu końcowego. Ponadto losowe próbki są pobierane do rygorystycznych testów wytrzymałościowych poprzez poddanie ich pracy w bardziej niekorzystnych warunkach.

Technologie

Technologicznie zaawansowane systemy i maszyny CNC są w tej firmie wykorzystywane od samego początku procesu produkcji celem uzyskania komponentów i części o jak najwyższej precyzji i jakości.

– Nie szczędzimy czasu i środków, aby stać się symbolem wysokiego standardu bezpieczeństwa i jakości – zapewnia prezes hiszpańskiej firmy.

– W rezultacie maszyny i narzędzia do obróbki drewna z symbolem VIRUTEX cieszą się doskonałą opinią za swoją solidność i niezawodność. I co istotne, udzielamy gwarancji, że wszystkie produkty są w 100 proc. wyprodukowane w Hiszpanii.

Co produkuje Virutex?

Portfolio marki Virutex jest bardzo szerokie i obejmuje zarówno produkty standardowe, jak strugi, ukośnice, frezarki, szlifierki, pilarki oraz takie, w których Virutex jest specjalistą. Są to rozwiązania bezkonkurencyjne i opatentowane. Okleiniarki ręczne i automatyczne, nakładarki kleju na obrzeże oraz cała gama akcesoriów do oklejania i obcinania obrzeży PCV to bardzo mocna strona firmy. Podobnie jak elektronarzędzia i akcesoria do montażu drzwi i okien, takie jak dłutownica FC116U, frezarka do zawiasów FR129VB, urządzenie do cięcia ram okiennych RV70U i żłobiarka RA17VB.

Kolejne produkty specjalne Virutex to elektronarzędzia do obróbki parkietu, przycinarki do drzwi RZ270S, szablony do łączeń, schodów i skomplikowanych wierceń. Asortyment uzupełniają frezarki do obróbki i reperacji Corianu i Solid Surface oraz urządzenia do cięcia laminatów.

szablon
Praktyczny szablon do produkcji elementów schodów

– Nasz katalog jest odzwierciedleniem 50 lat pracy – napisał swego czasu Francisco Vidal Carrés, założyciel firmy. – Pozostajemy cały czas wierni ideom, które doprowadziły do powstania firmy, tworząc rozwiązania dla profesjonalistów z branży drzewnej. Dzisiaj szeroka gama naszych produktów jest rezultatem stałej pracy nad innowacjami i wysokiego stopnia specjalizacji. Cieszą opinie, że dostarczamy rzemiosłu drzewnemu „urządzenia wyprodukowane, aby działać w nieskończoność”.

– Pewnie wielu polskich użytkowników potwierdzi tę opinię – mówi Tomasz Nieciąg, prezes zarządu firmy ITA Tools w Krakowie. – Świadczą o tym prezentacje produktów Virutex na krajowych targach drzewnych oraz rezultaty sprzedaży na polskim rynku. Potencjał handlowy i marketingowy naszej firmy pozwoli zaoferować produkty hiszpańskiego partnera jeszcze większej grupie rzemieślników oraz małych i średnich firm, szczególnie realizujących usługi i jednostkowe zlecenia, coraz powszechniejsze w naszej rzeczywistości gospodarczej. Staną się one bardziej dostępne dzięki sieci naszych handlowców i punktów sprzedażowo-usługowych. Nie ukrywam, że przejęcie tej marki do naszego portfolio potwierdza pozycję ITA Tools na krajowym rynku dostawców narzędzi i urządzeń do obróbki drewna.