Firma Schmalz przedstawia alternatywę dla oryginalnych bloków podciśnieniowych

Firma Schmalz opracowała nową serię bloków podciśnieniowych dla centrów obróbczych CNC produkowanych przez włoską firmę Biesse*.

Bloki podciśnieniowe VCBL-B firmy Schmalz
Bloki podciśnieniowe VCBL-B firmy Schmalz

Bloki podciśnieniowe stanowią prawdziwą alternatywę dla oryginalnych bloków podciśnieniowych z kilku powodów: są bardzo wytrzymałe i pewnie utrzymują obrabiany element w prawidłowej pozycji, ale również stanowią doskonałą jakość w stosunku do ceny.

Zalety bloków Schmalz

Nowe bloki podciśnieniowe VCBL-B dla systemów konsolowych firmy Biesse są kompatybilne z oryginalnymi blokami podciśnieniowymi i tak samo jak oryginalne można je umieścić w prosty sposób w gnieździe mocującym. Innowacyjność firmy Schmalz polega na tym, iż w wyniku np. mechanicznego uszkodzenia bloku czy też jego zużycia się nie zawsze trzeba wymieniać cały blok, w wielu przypadkach wystarczy wymienić jedynie płytę ssącą.
W standardowych systemach Biesse, uszkodzony blok podciśnieniowy musi zostać w całości wymieniony. Proponowane rozwiązanie firmy Schmalz obniża zatem koszty zastosowania części zamiennych oraz oznacza, że maszyna po krótkim przestoju jest ponownie gotowa do pracy.

Precyzja pozycjonowania

Obudowa bloku podciśnieniowego VCBL-B jest wykonana z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, co zapewnia optymalną stabilność. Dzięki temu obrabiany element jest właściwie i bezpiecznie spozycjonowany nawet przy dużych siłach obróbczych. To kolejna ważna zaleta, zwłaszcza przy obróbce drewna litego, gdzie obrabiane elementy są bardzo często duże i ciężkie.

Nowe bloki podciśnieniowe firmy Schmalz ułatwiają solidną obróbkę różnorodnych detali w ramach bardzo wąskiej tolerancji.

Prosty montaż

Płyta ssąca zawiera specjalny elastyczny profil uszczelniający. Zapewnia to optymalne dopasowanie detalu do jego powierzchni oraz efektywne wykorzystanie podciśnienia bez strat energii i siły pochwytu. Proces mocowania jest bardzo prosty: bloki umieszczane są w odpowiedniej pozycji w standardowych gniazdach firmy Biesse. Opaski mocujące na pierścieniu bloku zapewniają bezpiecznie umieszczenie w gnieździe mocującym. Blok podciśnieniowy jest również wyposażony w silne magnesy, co dodatkowo ułatwia precyzyjne umieszczenie w gnieździe mocującym. Sprawne funkcjonowanie zapewnione jest także dzięki zintegrowanemu wyłącznikowi krańcowemu, umożliwiającemu obróbkę również z niewykorzystywanymi blokami podciśnieniowym bez konieczności ich demontażu z konsoli.

Bloki podciśnieniowe VCBL-B firmy Schmalz o wysokościach 29 i 48 mm są dostępne dla 3 i 4-osiowych maszyn oraz 74 mm dla maszyn 5-osiowych. Dostępne rozmiary bloków Schmalz: 140 x 130, 125 x 75, 120 x 50 i 130 x 30 mm. W zależności od wersji, mogą być tańsze nawet o 30 procent w porównaniu do standardowych bloków dostępnych na rynku.

 

*BIESSE jest zastrzeżonym znakiem towarowym. Prezentowane produkty są wytworzone przez firmę SCHMALZ aby mogły pracować w maszynach CNC marki BIESSE.