Solidna, precyzyjna i niezawodna ukośnica z górnym stolikiem Virutex TM33W

Szeroka oferta elektronarzędzi hiszpańskiego producenta firmy Virutex obfituje w nieszablonowe rozwiązania zapewniające wysoki komfort użytkowania i niezawodną pracę urządzenia.

Jednym z najbardziej funkcjonalnych produktów firmy Virutex jest ukośnica TM33W, mająca charakter sztandarowego narzędzia tego producenta. Maszyna wyróżnia się na tle popularnych na rynku ukośnic z tak zwanym posuwem całkowicie odmienną konstrukcją, z której płynie wiele korzyści dla użytkownika.

Przede wszystkim precyzja.

Największą zaletą ukośnicy TM33W jest jej precyzja cięcia. Laser odwzorowujący linię cięcia zamontowany jest bezpośrednio na docisku tarczy. Uruchamia się automatycznie, gdy włącza się ukośnicę, a wyświetlana linia precyzyjnie pokazuje miejsce cięcia w każdej pozycji.

Ukośnica z laserem

Stabilna rama pilarki gwarantuje idealne cięcie ukosowe pod kątami 0-45°.

Górny stolik.

Ukośnica oprócz cięcia ukosowego posiada górny stolik, z regulacją wysunięcia tarczy, co pozwala na cięcie materiału o grubości do 55 mm. Stolik o wymiarach 320 x 475 mm znacząco ułatwia docinanie paneli, listew czy formatek meblowych podczas montażu.


Zakres cięcia ukośnicy to 160 mm, a 200 mm – z zastosowaniem podkładki. Maksymalna grubość ciętego materiału to 95 mm, zaś 45 mm – z zastosowaniem podkładki. Jest to w zupełności wystarczający zakres przy pracach stolarskich czy montażowych, związanych z układaniem paneli czy podłogi drewnianej.

Silnik.

Maszyna dysponuje silnikiem o mocy 1500 W, co w połączeniu z tarczą o średnicy 300 mm zapewnia świetną jakość i lekkość cięcia. Co ważne, przeniesienie napędu odbywa się za pomocą dwóch pasków klinowych, co podnosi precyzję napędu i znacząco wpływa na obniżenie hałasu. Silnik posiada system powolnego rozruchu oraz szybkiego hamowania tarczy. Pracę tarczy wspomaga gazowy amortyzator, dzięki czemu ruch wykonywany ukośnicą jest płynny i precyzyjny.


Solidne komponenty i przemyślana konstrukcja to nie wszystko, bo ukośnica może być rozbudowywana o dodatkowe wyposażenie, czyniąc ją przenośnym centrum tnącym. W ofercie uzupełniającej wyposażenia do wyboru jest stolik przejezdny z regulowaną wysokością, przedłużane prowadnice do cięcia długich elementów oraz dociski sprawdzające się świetnie przy cięciu np. elementu z aluminium.

Ukośnica TM33W to niezwykle precyzyjne, a przy tym wielofunkcyjne urządzenie gwarantujące wysoką jakość i precyzyjne cięcie. Rozwiązanie proponowane przez Virutex jest ciekawą alternatywą dla standardowych ukośnic z posuwem, które ze względu na budowę nie mogą zagwarantować w 100% takiej precyzji jak TM33W.