Niezastąpiona multi-podpora, nie tylko w zakładzie stolarskim

Zastosowanie multi-podpory teleskopowej hiszpańskiej firmy PIHER ogranicza tylko… wyobraźnia

Zadziwiająco wszechstronna jest możliwość zastosowania multi-podpory teleskopowej hiszpańskiej firmy PIHER; na przykład podczas zawieszania szafek na ścianach. Niekiedy dwóch pracowników musi podtrzymywać mebel na określonej wysokości, żeby trzeci mógł zaznaczyć punkt wywiercenia otworu pod kołki montażowe. Dysponując dwoma podporami teleskopowymi, można na nich wygodnie unieść szafkę, sprawdzić poziom i precyzyjnie ją zamocować.

multi-podpory teleskopowe ułatwiają montaż szafek
Podpory teleskopowe ułatwiają montaż szafek.

Podpory można wykorzystać do prac montażowych przy składaniu mebli, instalowaniu ościeżnicy albo jako rozpórkę przy przyklejaniu listew przypodłogowych.

Multi-podpora teleskopowa jest rewelacyjnym rozwiązaniem o bardzo szerokim zastosowaniu.

Urządzenie posiada udźwig aż do 450 kg i rozpiętość od 40 do 375 cm.

antypoślizgowe stopy
Uchylne i antypoślizgowe stopy dostosowują się do każdego kąta pracy.

– Takie parametry urządzenie zawdzięcza okrągłej, stalowej rurze o grubości ścianki 1 mm. Oferuje pięć poziomów doboru długości – mówi Piotr Łukawski, product manager marki Piher w firmie ITA TOOLS, która jest dystrybutorem wyrobów tej marki w Polsce.

– Ale multi-podpora nie tylko wyróżnia się udźwigiem i dostępnymi wysokościami, bo kolejnym rozwiązaniem jest nylonowy uchwyt, wzmocniony włóknem szklanym, z mechanizmem śrubowym do szybkiej blokady. Dzięki jego zastosowaniu można zabezpieczyć podporę przed nieprzewidzianym zsunięciem. Uchylne i antypoślizgowe stopy dostosowują się do każdego kąta pracy, natomiast unikalny, opatentowany system regulacji i szybkiej blokady sprawdza się w każdej sytuacji. Mechanizm śrubowy w stalowej rurze podpory umożliwia jej wykorzystanie również jako rozpórki. W połączeniu z ruchomą antypoślizgową stopą pozwala w łatwy sposób dopasować i utrzymać podporę w optymalnym położeniu. Śrubą reguluje się siłę nacisku.

Mechanizm śrubowy podpory umożliwia jej wykorzystanie również jako rozpórki
Mechanizm śrubowy podpory umożliwia jej wykorzystanie również jako rozpórki.

– Dzięki swoim parametrom multipodpora znajduje zastosowanie w warsztatach stolarskich, podczas montażu mebli, listew ozdobnych, ościeżnic, schodów, a nawet do blokowania towaru w samochodzie podczas transportu – wylicza Piotr Łukawski. – To proste urządzenie, wzbogacone o kilkanaście akcesoriów, jest niezastąpione również w branży budowlanej oraz wykończeniowej.

multi-podpora piher jako zabezpieczenie
Można zabezpieczyć meble podczas transportu.

Dlatego też multi-podpory dostępne są w hurtowniach z akcesoriami meblowymi, budowlanymi, w sklepach z akcesoriami metalowymi i z elektronarzędziami. Uzupełnieniem podpory jest szeroki zestaw akcesoriów, od pokrowca, po trójnóg do multi-podpory i rur o średnicy 30 mm, szerokiej stopy antypoślizgowej, uchwyt uniwersalny regulowany do średnic rury 25-30 mm, stopy mocowane na stałe, stopy z przyssawką, różnorodne multi-zaciski, zaciski typu hak i oczko, uchwyt ze statywem itp.

 Szeroki zestaw akcesoriów do podpór Piher
Szeroki zestaw akcesoriów do podpór Piher

Doświadczenie i wiedza techniczna składają się na wysoką konkurencyjność produktów firmy PIHER, która została założona w 1957 roku i od tamtego czasu zajmuje się tylko produkcją profesjonalnych narzędzi. Stanowi jedną z wiodących marek na rynku i swoje towary eksportuje do prawie 50 krajów.