System do produkcji krótkich serii drzwi i okien – dłutownica Virutex FC 116U

Przemyślany system, mający ułatwić pracę i pozwolić na produkcję krótkich serii drzwi i okien na wymiar, a także ich renowację.

Pomimo szerokiej oferty drzwi i okien na krajowym rynku, powodzeniem cieszą się wyroby stolarki otworowej wykonywane przez zakłady rzemieślnicze wykorzystujące profesjonalne narzędzia i akcesoria. Hiszpański VIRUTEX, producent profesjonalnych elektronarzędzi, ma w swojej ofercie wiele produktów dla rzemieślników – producentów oraz montażystów stolarki otworowej. Szeroka gama rozwiązań to nie tylko same elektronarzędzia, ale także akcesoria niezbędne w każdej firmie zajmującej się drzwiami i oknami.

Dłutownica FC116U
Dłutownica FC 116U jest obecnie na rynku bezkonkurencyjnym rozwiązaniem

– Całość stanowi przemyślany system mający ułatwić pracę i pozwolić na produkcję krótkich serii drzwi i okien na wymiar a także ich renowacje – mówi Adrian Mrozowski, koordynator ds. obsługi klienta Ita Tools. – Na szczególną uwagę zasługuje dłutownica FC 116U, która jest obecnie na rynku bezkonkurencyjnym rozwiązaniem.

Możliwości systemu

Urządzenie zostało zaprojektowane do szybkiego dłutowania kieszeni pod zamek o maksymalnej głębokości 125 mm i wysokości 177 mm. Zakres wymiennych frezów obejmuje średnicę od 16 do 30 mm. Pozwala to na zamontowanie dowolnego zamka oferowanego na rynku. Dłutownica wyposażona jest w system mocowania bezpośrednio do drzwi i umożliwia pracę w pozycji pionowej i poziomej, natomiast jego konstrukcja nie niszczy powierzchni drzwi.

– Dzięki temu urządzenie jest mobilne i można nim wykonywać wiele operacji technologicznych bezpośrednio u klienta, na przykład podczas montażu stolarki – dodaje Adrian Mrozowski.

– Prowadnice odwzorowujące wysokość osadzenia zamka pozwalają na frezowanie serii takich samych otworów, co znacząco przyśpiesza pracę. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla małych i średnich producentów drzwi na wymiar czy krótkich serii oraz zakładów, które nie posiadają maszyn stacjonarnych.

W skład zestawu wchodzi również szablon UT 16I do wiercenia otworu pod klamkę i zamek boczny.

Dzięki regulacji położenia wrzeciona frezarki urządzenie pozwala także na dłutowanie w drzwiach z przylgą. Wymienne frezy dłutujące z gwintem nakręcane są na długi pręt ze spiralnymi kanałami wspomagającymi wyrzut wiórów. Kompaktowa konstrukcja oraz drewniana skrzynia sprawiają, że urządzenie jest łatwe w transporcie.

– Rozwiązaniem firmy Virutex powinno zainteresować się szerokie grono wykonawców stolarki otworowej – uzupełnia koordynator ds. obsługi klienta Ita Tools – którzy mogą rozszerzyć zakres swoich usług, decydując się na zakup niezbyt kosztownego urządzenia.