Najkorzystniejszy komplet – piła HW i podcinak diamentowy

Wysoka dostępność pił i podcinaków diamentowych w ITA TOOLS zapewnia użytkownikom ciągłość dostaw.

Różnorodne piły tarczowe do rozkroju płyty wiórowej na pilarkach panelowych  i  formatowych, są dostępne od ręki, dzięki dużym zasobom magazynowym firmy ITA TOOLS. Co ważne, klienci mogą z łatwością dobrać odpowiednią tarczę do swojej maszyny za pomocą profesjonalnego katalogu, który dostępny jest na stronie firmy także w formie e-katalogu, z dostępem on-line.

Piła ITA TOOLS zapewnia optymalizacje kosztów rozkroju płyty drewnopochodnej
Piła ITA TOOLS zapewnia optymalizację kosztów rozkroju płyty drewnopochodnej

– W ofercie znajduje się kilkadziesiąt rozmiarów tarcz i podcinaków przeznaczonych do popularnych na rynku maszyn – mówi Marcin Stanaszek, kierownik Działu Sprzedażny ITA TOOLS.

– Dotyczy to zarówno klasycznej tarczy o średnicy 300 mm, z 96 zębami do pilarek formatowych, jak i o średnicach 350, 400, 450 i 460 mm na pilarki panelowe. W ofercie znajdują się tarcze m.in. do takich maszyn, jak HOLZMA, SCHELLING, HOLZ-HER, GIBEN, SCM. Oferta skierowana do pilarek panelowych i formatowych to także, a może przede wszystkim, cała gama podcinaków diamentowych, które obecnie coraz częściej zastępują te z zębami HW.

– Wieloletnie doświadczenie oparte na bazie partnerskich relacji z klientami dowiodło, iż najkorzystniejsze pod względem ekonomicznym i efektywne jest zastosowanie kompletu piły HW i podcinaka diamentowego – mówi Marcin Stanaszek.

Podcinak diamentowy na pilarkę panelową
Podcinak diamentowy na pilarkę panelową

– Takie zestawienie przynosi wiele korzyści dla klienta. Zalety podcinaka diamentowego, które najczęściej wymieniają klienci, to do 50 razy większa żywotność w stosunku do standardowych podcinaków HW oraz oszczędność czasu i pieniędzy uzyskana na częstych zmianach i ustawianiu podcinaka HW. Połączenie tarcz z podcinakiem diamentowym wydaje się najlepszym rozwiązaniem w rozkroju laminowanych płyt wiórowych i MDF na pilarkach panelowych i formatowych.

Serwis narzędzi

W trosce o prawidłowy serwis podcinaków diamentowych i zapewnienie kompleksowej obsługi dla swoich partnerów ITA TOOLS świadczy usługę ostrzenia i regeneracji podcinaków diamentowych. Ostrzarnia znajdującą się w Mielcu posiada nowoczesny park maszyn, gdzie z najwyższą dokładnością ostrzone są narzędzia diamentowe.

Kompleksowa oferta firmy ITA TOOLS i mnogość opcji do wyboru stwarzają duże możliwości wyboru najefektywniejszego rozwiązania w zakresie rozkroju.