Jedna frezarka. Wiele możliwości. Virutex FR192N

Lekka, wszechstronna frezarka pozwalająca na wykonanie wielu prac w zakładzie stolarskim.

FR192N wyposażona jest w silnik 750W z regulacją obrotów w zakresie 14 000 – 30 000 / min. Przemyślana konstrukcja głowicy umożliwia uniwersalne wykorzystanie frezarki nie tylko jako trymer do obrzeża, ale także przy innych pracach np. frezowania okrągłych elementów, profilowania czy frezowania felcu.

Frezowanie obrzeża meblowego za pomocą podstawowej stopy frezarskiej

W zestawie z frezarką dostarczona jest prowadnica boczna do równoległych frezowań i docinania materiału na wymiar. Prowadnica spełnia dwie funkcje, ponieważ po odwróceniu staje się ona cyrklem do frezowania okrągłych elementów.

Prowadnica 2w1 – cyrkiel + prowadnica równoległa

Stopa frezarki ułatwia także pracę przy profilowaniu krawędzi np. w drewnie litym dzięki łożysku i regulowanemu prowadzeniu stopy po materiale. Uzupełniłem akcesoriów jest prowadnica do wykonywania felców. W ofercie znajduje się także prowadnica 45° oraz prowadnica pozioma.

Profilowane krawędzi

Producent przewidział także ułatwienie do frezowania gniazd pod tradycyjne zawiasy motylkowe i proste. Dzięki przystawce ZB93 w łatwy sposób wyfrezujemy takie otwory. Mnogość dostępnych akcesoriów i przemyślana konstrukcja frezarki FR192N to jej mocne strony. Niezawodny silnik 750W sprawdzony w innych konstrukcjach hiszpańskiego producenta gwarantuje efektywną pracę urządzenia. Jest to rozwiązanie godne polecenia dla stolarzy wykonujących wiele różnorodnych realizacji.

Frezowanie felcu z prowadnicą poziomą