Głowice jeżowe dla producentów krzeseł i stołów

Najlepsze efekty uzyskuje się podczas pracy głowica z zębami ułożonymi po pełnej spirali

Producenci krzeseł i stołów drewnianych, obrabiający lite drewno, szukają narzędzi, które pozwolą wykorzystać możliwości ich maszyn na maksimum wydajności. Jedną z maszyn, która bardzo mocno usprawnia proces produkcji mebli drewnianych, jest frezarka liniowa kopiująca.

– Na maszynie tego typu klienci często wykonują nogi do krzeseł i stołów – mówi Marcin Stanaszek, kierownik Działu Sprzedaży ITA TOOLS. – Frezarki liniowe są bardzo wydajnymi urządzeniami, jednak muszą być uzbrojone w odpowiednio wydajne narzędzia, czyli w tzw. głowice jeżowe. Są to narzędzia z wieloma segmentami ostrzy, ułożonymi w sposób prosty lub po pełnej spirali. Firma ITA TOOLS w swojej ofercie posiada oba rozwiązania, jednak najlepsze efekty uzyskuje się podczas pracy głowicą z zębami ułożonymi po pełnej spirali.

Taki układ zębów sprawia, że obróbka odbywa się płynnie, a powierzchnia obrabianego elementu jest bardzo dobrze wykończona. Oczywiście układ zębów ma wpływ również na żywotność głowicy. Zęby na głowicach jeżowych mogą być proste, jak i wyposażone w łamacz wióra, jeśli konieczne jest frezowanie dużych naddatków materiału. Łamacz wióra pomaga rozdrobnić urobek, aby mógł być potem skutecznie odprowadzony.

Głowice jeżowe dostępne są na korpusie stalowym oraz na korpusie wydrążonym

Stosowane jest również rozwiązanie pośrednie – na jednej głowicy umieszczany jest na przemian ząb prosty oraz wyposażony w łamacz. W głowicach jeżowych istotny jest również korpus. Obecnie dostępne są głowice tego typu w dwóch wariantach. Może to być głowica na korpusie stalowym „pełnym” oraz głowica na korpusie wydrążonym, potocznie zwanym wersją „lekką”. Głowice tego typu mniej obciążają wał i łożyska maszyny oraz pracują znacznie ciszej od standardowych głowic.

Firma ITA TOOLS, jako dostawca profesjonalnych narzędzi, posiada w swojej ofercie wszystkie z wymienionych modeli głowic. Rozmiary oraz możliwe opcje można zobaczyć na stronie www lub w katalogu ITA TOOLS, dostępnym w wersji drukowanej lub elektronicznej. Katalog PDF można pobrać pod linkiem. ITA TOOLS oferuje też profesjonalny i szybki serwis zarówno głowic jeżowych, jak i frezów spiralnych i diamentowych.