Frezowanie powierzchni i kątów w jednym przejściu

Firma Virutex ma w swojej ofercie dwa modele frezarek dedykowanych do obróbki płyt mineralno-akrylowych

Płyty mineralno-akrylowe Solid Surface to materiał, który często wykorzystywany jest w meblarstwie do produkcji elementów wykończenia wnętrz, a także do wyrobu m.in. mebli sanitarnych.

– Właściwości tego materiału pozwalają na zrealizowanie każdej wizji projektanta, stąd popularność Solid Surface w kuchniach, łazienkach, hotelach czy przestrzeniach publicznych – mówi Adrian Mrozowski, koordynator ds. obsługi klienta ITA TOOLS.

– Jednak szerokie wykorzystywanie choćby Corianu®, jednego z najpopularniejszych materiałów Solid Surface, wymaga stosowania specjalistycznych narzędzi do obróbki. Firma Virutex, hiszpański producent elektronarzędzi, ma w swojej ofercie frezarki przeznaczone do obróbki płyt mineralno-akrylowych. Uwzględniając potrzeby wykonawców i procesy obróbki w tworzeniu elementów z Solid Surface, Virutex przygotował dwie frezarki – FR217S i FRE317S, które są unikalnymi rozwiązaniami na rynku. Użytkownicy potwierdzają, że są to niezbędne narzędzia do obróbki Solid Surface.

Perfekcyjna frezarka do zaokrąglania naroży

Frezarka do naroży FR217S to rozwiązanie do zaokrąglania krawędzi na łączeniach płyt oraz doklejkach, a także w spojeniach pomiędzy blatami. Posiada silnik o mocy 1000 W oraz wyposażona jest w ogranicznik dystansowy, zapobiegający uszkodzeniom elementów poddawanych obróbce.

Stolik frezarki FR217S pozwala na frezowanie pod kątem i dotarcie do narożników i trudno dostępnych miejsc

Stolik frezarki jest ustawiony pod kątem, co pozwala na dotarcie do narożników i trudno dostępnych miejsc. Umożliwia to szybkie i proste frezowanie, gwarantujące perfekcyjne wykończenie każdego projektu z płyt mineralno-akrylowych, a w szczególności blatów kuchennych i do łazienek.

Zaokrąglanie łączeń

Na wykonanie szeregu operacji, które do tej pory wymagały zastosowania kilku elektronarzędzi, pozwala frezarka FRE317S, stworzona przez Virutex. A dodatkowo, opracowany system dodatków i prowadnic znacząco poszerza zakres stosowania FRE317S. Posiada ona regulowaną głowicę w zakresie od 0 do 45°. Pozwala to na pracę pod kątem oraz na frezowanie do głębokości 100 mm, co jest istotną operacją w kompleksowej obróbce na przykład blatów z Solid Surface.

Regulowana głowica w FR317S pozwala na pracę pod kątem 0-45° oraz na frezowanie do głębokości 100 mm

Zastosowany teleskop gazowy znacząco ułatwia precyzyjną pracę, a przyssawki mocowane do korpusu frezarki umożliwiają jej osadzenie bezpośrednio na materiale, bez ryzyka uszkodzeń powierzchni. Ma to szczególne znaczenie podczas naprawy uszkodzeń w materiale.

Szablon do frezowania ociekacza w blacie

Ciekawą propozycją jest szablon do frezowania korytek ociekacza w blacie kuchennym lub frezowania dowolnych rowków w prosty i bardzo precyzyjny sposób.

To przykład szerokich możliwości hiszpańskich elektronarzędzi przeznaczonych do płyt mineralno-akrylowych. A dzięki temu ten bardzo popularny i modny materiał staję się łatwiejszy w obróbce i bardziej dostępny dla wykonawców.