Agregaty CNC poszerzają możliwości centrów obróbczych

Firma ATEMAG jest producentem agregatów do CNC, z których zadowoleni są klienci końcowi, ale także wiodący producenci maszyn

atemag vario viso function line
Agregat Vario Viso z serii Function Line, wyposażony we frez do systemu OVVO

Nacisk na jakość i niezawodność produktów pozwolił niemieckiej firmie ATEMAG zapewnić mocną pozycję na rynku producentów agregatów do maszyn sterowanych numerycznie.

Niedawno minął rok od nawiązania współpracy przez firmę ITA TOOLS z Krakowa, na zasadzie wyłącznej dystrybucji na terenie Polski, z tym niemieckim, niezależnym specjalistą z dwunastoletnim doświadczeniem w dziedzinie technologii agregatów do CNC.

– Dzięki budowaniu współpracy na zasadzie partnerstwa zyskali uznanie oraz zaufanie nawet najbardziej wymagających klientów – mówi Konrad Żabicki, specjalista w zakresie marki ATEMAG w ITA Tools.

– Sekret długowieczności urządzeń tego producenta kryje się w precyzji doboru i staranności wykonania. Komponenty wykorzystywane do montażu pochodzą od lokalnych producentów niemieckich oraz są poddawane badaniu jakości. Precyzyjnie wykonane i skalibrowane stożkowe koła zębate – nawet do 0,06 mm – umożliwiają cichą pracę, poniżej 80 dB. Każdy agregat składany jest przez wyspecjalizowanego technika. Przebieg montażu wraz z pomiarami zostaje zapisany na karcie wraz z przypisanym numerem seryjnym. Zabieg ten umożliwia sprawdzanie historii urządzenia nawet wiele lat po opuszczeniu magazynu producenta.

Agregat z frezem spiralnym pod zamki
Agregat Mono z frezem spiralnym pod zamki

Dobór agregatu do obróbki

Szeroki asortyment katalogowy agregatów oraz możliwość zaprojektowania i wyprodukowania wersji specjalnych gwarantują, że producent dostarczy niezawodne urządzenie, spełniające dokładnie potrzeby zamawiającego. Wszak ten wiodący producent nieustannie penetruje rynkowe nowości oraz wsłuchuje się w potrzeby użytkowników, aby w sposób kompleksowy dostarczać profesjonalne narzędzia, jak i rozwiązania.

– Wśród klientów ITA TOOLS największą popularnością cieszą się agregaty typu DUO, VARIO VISO oraz EXTRA z serii Function Line – wylicza Konrad Żabicki.

– Pierwszy posiada dwa wyjścia narzędziowe pod kątem 90°. Natomiast Vario Viso stwarza możliwość doboru kąta pracy w przedziale od -10 do 90°. Głównym przeznaczeniem urządzeń z tej serii jest mocowanie wierteł oraz frezów. Idealnie sprawdzają się także przy produkcji mebli wykorzystujących system OVVO. Agregat Extra z „cofniętą” obudową pozwala zaś na obróbkę otworów pod zamki drzwiowe oraz inne operacje wymagające stosowania długich frezów. Na tegorocznych targach Drema 2016 największe zainteresowanie budziła zaprezentowana praca agregatu „pływającego” SOFT-TOUCH. Dzięki swojej konstrukcji zachowuje on jednakową głębokość frezowanego rowka czy wierconego otworu.

Agregat cnc SOFT -TOUCH
Agregat SOFT-TOUCH

Obniżają koszty

Agregat CNC to niewielkie urządzenie, pozwalające uniknąć kosztownych zakupów drogich maszyn pięcioosiowych albowiem stwarza możliwości analogicznej obróbki na posiadanych centrach czteroosiowych z optymalną wydajnością. Już dziś skontaktuj się z przedstawicielem Atemag, który profesjonalnie doradzi oraz pomoże w doborze odpowiedniego urządzenia, spełniającego wymogi obróbki.